سفارش محصولات سازمان نقشه برداری

چنانچه فرصت کافی ندارید که صرف مراحل زمانگیر ثبت سفارش کنید یا در این زمینه نیاز به مشاوره رایگان دارید با ما تماس بگیرید 09121958912

مقدمه

در سنوات گذشته خرید محصولات سازمان نقشه برداری نظیر نقشه ، نقاط مبنایی ، عکس هوایی و . . . . تنها از طریق مراجعه حضوری به بخش فروش محصولات سازمان نقشه برداری کشور میسر بود . در اواخر سال 1398 با هدف حذف مراجعات حضوری و افزایش سرعت سفارش محصولات از طریق سامانه ثبت سفارش محصولات سازمان نقشه برداری صورت گرفت که تلاقی زمانی آن با شیوع و گسترش ویروس کرونا موجب استقبال زیاد از این سامانه گردید . با توجه به اینکه محصولات سازمان نقشه برداری محصولات تخصصی و با کاربردهای خاصی میباشند لذا در این مطلب سعی داریم  ثبت سفارش محصولات سازمان نقشه برداری را به زبانی ساده تشریح کنیم .

آنچه خواهید خواند :

الف) راهنمای ثبت نام و اخذ نام کاربری و رمز عبور سامانه ثبت سفارش محصولات سازمان نقشه برداری  به نشانی :

https://eshop.ncc.gov.ir/customer   (لینک جدید)

ب) راهنمای استفاده از پورتال اندکس و محدوده محصولات سازمان نقشه برداری جهت مشاهده  و انتخاب دقیق محصول مورد نیاز (نقشه ، عکس و . . . -سامانه رسا) به نشانی  :

iransdi.ir/layersf/rasa

ج ) ثبت سفارش ، ورود اطلاعات محصول مورد تقاضا ، انجام سفارش و دریافت محصول

 

 

الف) راهنمای ثبت نام و اخذ نام کاربری و رمز عبور سامانه ثبت سفارش محصولات سازمان نقشه برداری

وارد سامانه فروش محصولات سازمان نقشه برداری کشور به نشانی http://eshop.ncc.org.ir/  میشویم. تا با پنجره زیر روبرو شویم:

زمانی که برای اولین بار وارد این سامانه میشویم برای ورود باید ثبت نام انجام دهیم .برای ثبت نام در سایت روی عضو شوید کلیک میکنیم. عضویت در سایت به دو صورت حقیقی و حقوقی امکان پذیر است در صورتی که قصد ثبت نام حقیقی (شخصی) را داریم فرم پیش فرض زیر نمایش داده میشود و این فرم را تکمیل و دکمه عضویت را میزنیم.

 

در صورتی که یک مجموعه حقوقی مثل شرکت های مهندسین مشاور هستیم میبایستی با زدن تیک حقوقی ثبت نام را انجام دهیم . برای ثبت نام حقوقی فرم زیر نمایش داده میشود. فیلد های لازم را تکمیل نموده و عضویت را میزنیم.

پس از پر کردن فرم عضویت یک کد فعال سازی به شماره همراهمان ارسال میشود که باید در پنجره زیر وارد کنیم.

تبریک ! ثبت نام انجام شد . حالا میتوانیم با نام کاربری (که به صورت پیشفرض شماره تلفن همراهمن است) و رمز عبوری که در زمان ثبت نام وارد کرده ایم ، وارد سامانه شویم .

 

ب) راهنمای استفاده از پورتال اندکس و محدوده محصولات سازمان نقشه برداری جهت مشاهده  و انتخاب دقیق محصول مورد نیاز : حال جهت مشاهده ، جستجو و انتخاب دقیق محصول باید وارد سامانه اندکس محصولات به نام “سامانه رسا” شوید و محصولا مورد نظر خود را انتخاب کنید . برای ورود به این سامانه از لینک  iransdi.ir/layersf/rasa  استفاده نمایید .

برای مطالعه آموزش کامل استفاده از سامانه رسا از این لینک استفاده نمایید

 

ج ) ثبت سفارش ، ورود اطلاعات محصول مورد تقاضا ، انجام سفارش و دریافت محصول : 

پس از بررسی دسته بندی ها و انتخاب محصول مورد نظر در فرم مربوطه اطلاعات مربوط به محصول را تکمیل میکنیم و به سازمان نقشه برداری کشور ارسال میکنیم مانند زیر:

قسمت اول: انتخاب کلاس اصلی: مشخص میکنیم که محصول انتخابی در کدام کلاس و دسته قرار دارد.

قسمت دوم: انتخاب کلاس فرعی: از بین زیر شاخه های کلاس اصلی، دسته بندی محصول را انتخاب میکنیم.

قسمت سوم: افزودن نامه: پر کردن این فیلد الزانی نیست اما در صورت داشتن نامه یا درخواست از هر ارگان ویا شرکت بخصوصی، میتوان آن را به فرم درخواستی اضافه کرد.

قسمت چهارم: دلیل درخواست: که حتما باید علت درخواست انتخاب شود.

قسمت پنجم: موقعیت مکانی محصول: موقعیت مکانی که یکی از فاکتور های اصلی در این فرم محسوب میگردد که برای ثبت موقعیت مکانی محصول چهار ابزار در سامانه در نظر گرفته شده است که میتوانید از هر یک از آن ها استفاده نمایید:

-1استفاده از نقشه -2مختصات -3 utmمختصات -4 lat/longآپلود فایل sh

  1. در صورتی که برای مشخص نمودن موقعیت مکانی از نقشه استفاده نمودید ابتدا نقشه نمایان شده را با استفاده از آیکون مشخص شده با فلش قرمز ماکسیمایز(بزرگ) نمایید:

با استفاده از اسکرول موس بر روی نقطه مورد نظر زوم نمایید و با زدن آیکون مشخص شده در

بالای نقشه با نقطه گذاری ، محدوده مورد درخواست را انتخاب نمایید ، امکان ثبت  6نقطه بر روی

نقشه فراهم است و پس از مشخص نمودن محدوده به منظور ثبت ، ابتدا راست کلیک کرده سپس

بر روی همان آیکون انتخاب نقاط ، کلیک نمایید و مجدد صفحه را مینیمایز(کوچک) نمایید:

  1. مختصات :utmبا استفاده از این گزینه و در دست داشتن اطلاعات مربوطه نیز میتوان موقعیت مکانی محصول را مشخص نمود. همچنین امکان افزودن مختصات نقاط بیشتر در قسمت افزودن نقاط بیشتر با زدن علامت + نیز جود دارد.

  1. مختصات lat,long: با داشتن مختصات عرض جغرافیایی و طول جغرافیایی میتوان از این گزینه استفاده کرد. در این قسمت نیز مانند قسمت قبل امکان افزودن نقاط بیشتر وجود دارد.

 

  1. آپلود فایل KMZ: با انتخاب این گزینه امکان بارگزاری فایل فایل مورد نظر فراهم میگردد.

فرمت های KML و KMZ چیستند؟

فایل های KML برای انتقال انواع نقشه ها استفاده می شوند و این امکان را دارند که آنها را در برنامه Google Earth تولید ، ویرایش و منتقل نمود. فرمت KMZ هنگامی بوجود آمد که برای نقل‌وانتقال داده‌ها در فضای وب نیازمند فشرده‌سازی داده‌ها و کم‌کردن حجم آن‌ها شدیم. فایل‌های با فرمت KMZ درحقیقت بسته‌های فشرده‌ای از فایل ها KML  با ساختار zip هستند.

قسمت ششم: توضیحات تکمیلی: پس از مشخص نمودن موقعیت مکانی محصول به منظور سهولت کار کارشناسان در بخش مربوطه آدرس مکان محدوده سفارش و نکات ضروری را وارد نمایید و به منظور ادامه فرآیند ثبت درخواست ، بر روی بعدی کلیک نمایید.

 

مرحله دوم: مشخصه محصول

این مرحله مربوط به اطلاعات تخصصی بر اساس کلاس اصلی و فرعی محصول انتخاب شده شما می باشد.

تکمیل تمام فیلد ها توسط شما الزامی نمی باشد و فقط فیلد هایی را تکمیل نمایید که اطلاعات آن موجود است ، درخواست شما پس از بررسی توسط کارشناسان در صورت نیاز ویرایش شده و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز توسط کارشناسان وارد میگردد.

امکان وارد کردن موارد بیشتر در صورت وجود ، در این بخش فراهم است که با بافلش قرمز مشخص شده است.

در انتها بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا وارد درگاه بانکی شوید.

برای خرید محصول از سازمان نقشه  برداری کشور ، خریدار باید در 3 قسمت هزینه ای را پرداخت کند:

ثبت اولیه: در مرحله اول پس از بررسی ها و انتخاب نهایی، بعد از پر کردن فرم خرید، خریدار باید مبلغی را  تحت عنوان ثبت سفارش اولیه پرداخت کند تا درخواستش به سازمان نقشه برداری کشور ارسال شده و کارشناسی شود.

پس از پرداخت موفق ، محصول ثبت و از طریق منوی پرداخت ، بخش پرداختی های کارمزد اول می توانید محصول ثبت شده و شماره درخواست خود را مشاهده نمایید. از طریق گزینه جزییات نیز می توانید اطلاعات درخواست ثبت شده ی خود را مشاهده نمایید.

در این مرحله باید منتظر بمانید تا کارشناسان مربوطه درخواست شما را بررسی نمایند سفارش های شما توسط کارشناسان به دقت بررسی شده و در صورت نیاز به تغییر، ویرایش در آن صورت میگیرد.

پس از تایید سفارش شما توسط کارشناسان پیامکی حاوی اطلاعات سفارش به شماره همراه ثبت شده در زمان ثبت نام ارسال میگردد. بعد از تایید سفارش شما توسط کارشناسان و دریافت پیامک مربوطه لازم است که شما مجددا با استفاده از نام کاربری و کلمه رمز وارد سامانه شوید و از بخش مربوط به پرداخت سایر هزینه های سفارش محصول خود را پرداخت نمایید.

پرداخت کارمزد دوم: شامل هزینه ارسال پستی محصول و رسیدگی به سفارش ثبت شده می باشد. روی پرداخت کارمزد دوم کلیک کنید ، جزییات محصول را حتما یکبار دیگر چک نمایید زیرا ممکن است درخواست شما توسط کارشناسان متخصص ویرایش شده باشد پس از مشاهده و تایید سفارش گزینه پرداخت را انتخاب نمایید و از طریق درگاه بانکی با یکی از کارت های عضو شتاب هزینه مربوطه را پرداخت نمایید.

پرداخت نهایی: پس از تکمیل پرداخت کارمزد دوم درخواست وارد منوی پرداخت نهایی شده در این بخش می توانید شماره سفارش خود و جزییات سفارش خود را مشاهده نمایید در بر روی “محاسبه” کلیک کرده تا هزینه نهایی را پرداخت نمایید.

اطلاعات محصول نمایش داده می شود در صورت تایید پرداخت را بزنید تا وارد درگاه شوید.

پس از پرداخت موفق ، سفارش شما بعنوان یک محصول نهایی شده وارد منوی سفارشات میگردد و با انتخاب گزینه بررسی می توانید از فاکتور پرداختی خود پرینت ، جزییات سفارش خود را بصورت  pdf دانلود ، اطلاعات سفارش خود و وضعیت مربوط به آن را مشاهده نمایید.

سفارش نهایی به منظور تکمیل شدن دارای سه مرحله می باشد که در “وضعیت” قابل مشاهده است.

ثبت سفارش/آماده سازی/پست

پس از آماده سازی و ارسال درخواست توسط سازمان از بخش مربوط به “وضعیت” می توانید کد رهگیری پستی محصول سفارش داده خود را جهت پیگیری از سامانه اداره پست مشاهده نمایید.

زمان انتظار شما از زمان ثبت نهایی سفارش تا دریافت محصول در آدرس مشخص شده در سامانه 15 روز کاری میباشد.

 

9 پاسخ

دیدگاه ها بسته هستند.