جاده قدیم شمرون

اسمش جاده قدیم شمیران بود ، به این دلیل میگفتند جاده قدیم شمیران چون در سال 1330 خیابان پهلوی (ولیعصر کنونی) به عنوان رقیب این جاده ساخته شد . امروز عکس هوایی از جاده قدیم شمیران که هم اکنون به نام دکتر شریعتی شناخته میشود گذاشته ایم که حدود 65 سال پیش توسط عکسبرداری هوایی تهیه شده . در زمانی که علی شریعتی مزینانی جوانی 23 ساله بود و  در این خیابان حسینیه ارشادی وجود نداشت که در آن سخنرانی کند .

برای سفارش عکس هوایی قدیمی از سراسر ایران تماس بگیرید 09121958912

این عکس از تقاطع کنونی خیابان شریعتی با اتوبان شهید همت گرفته شده که در آن زمان خیابان ضرابخانه از آن منشعب میشد و نیازی نیست که بگویم از اتوبان شهید همت هم اثری نبود . شمال عکس به سمت چپ است و بخش غربی خیابان که هم اکنون مملو از ساختمان های مسکونی و تجاری و پارک شریعتی است ، بیابانی بوده است البته اثار رشته قنات و مسیل در این منطقه دیده میشود . در تمام محدوده هم اثری از هیچ ساختمان نیست و بقیه بناها به نظر خانه های ویلایی و یا دولتی هستند.

در بخش شرقی هم آثار باغات ، درختکاری و استخر روباز بزرگی دیده میشود که بخش بزرگی از این درختان هم اکنون وجود ندارند.در بخشی که بعدا حسینه ارشاد ساخته شد هم بنایی ویلایی و شاید با کاربری صنعتی یا دامی مشاهده میشود.

اگر نقصی در اطلاعات میبینید و یا اطلاعات جالب و جدیدی دارید برای ما ارسال کنید

جاده قدیم شمرون

2 پاسخ

دیدگاه ها بسته هستند.