نقشه برداری UTM

اگر به هر دلیل نیاز به نقشه UTM یو تی ام از زمین یا خانه تان دارید خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنم.
راه و شهرسازی ، جهاد کشاورزی ، بنیاد مسکن ، شهرداری و . . . . یکی از مدارک مهمی که برای انجام کارهای ملکی در ادارات دولتی خواهید داشت تهیه نقشه UTM یو تی ام از زمین ، خانه ی ملکتان است. حالا میخواهید بدانید که برای تهیه نقشه UTM باید چکار کنم؟ هزینه آن چقدر است.  چقدر زمان میبرد. ما سعی میکنیم در این مطلب به این سوالات به ساده ترین شکل ممکن جواب بدیم.

 

ثبت سفارش آنلاین عکس هوایی

 

نقشه UTM یو تی ام چیست:

نقشه یو تی ام UTM نقشه دقیقی است که علاوه بر آنکه ابعاد و مساحت ملک شما را مشخص میکند . موقعیت ملک شما را نیز در یک سیستم مختصات جهانی مشخص میکند . در واقع تفاوت آن با نقشه های دقیق دیگر این است که در این نقشه ها موقعیت شما در سیستم مختصات جهانی هم مشخص میشود .

نقشه یو تی ام

انجام نقشه برداری در سراسر کشور

 

چطور نقشه UTM زمین را تهیه کنم :

GPS
تهیه نقشه یو تی ام UTM نیاز به نیروی متخصص و تجهیزات دقیق در این زمینه دارد . برای تهیه این نقشه باید از یک مهندس نقشه بردار با سابقه کمک بگیرید . مهندس نقشه بردار با استفاده از ابزار های دقیق نظیر GPS جی پی اس مولتی فرکانس گوشه های زمین شما را مشاهده و سپس نقشه زمین شما را ترسیم و تحویل میدهد.

 

جهت تهیه نقشه UTM در سراسر کشور با ما تماس بگیرید
09121958912

 

دقت نقشه UTM چقدر است :

دقت نقشه بستگی به موقعیت زمین ، مساحت زمین ، میزان آنتن دهی GPS ، تعداد گوشه های زمین ، پوشش گیاهی و خیلی عوامل دیگر دارد . دستگاه های GPS مولتی فرکانس جدید توانایی مشاهده هر گوشه زمین را با دقت حدود 1 الی 4 سانتی متر دارند . لذا به طور کلی هر طول از زمین شما نباید خطایی بیشتر از 5 سانتی متر داشته باشد . یعنی دقت تعیین مساحت یک زمین 1000 متری ممکن است 5 متر خطا داشته باشد . یعنی حدود نیم درصد .

 

آیا با GPS گوشی میتوان نقشه  UTM تهیه کرد :

ابتدا باید در نظر بگیرید که نقشه  را برای چه منظوری نیاز دارید ؟  اگر نیاز به نقشه یو تی ام صرفا برای یک کار غیر اداری است و نیازی به دقت بالایی ندارید میتوانید با اینترنت گوشی هم نقشه تهیه کنید . نرم افزار ها و اپلیکیشن های زیادی هستند که این امکان را به ما میدهند .

نهایتا در نظر داشته باشید که دقت موقعیت یابی گوشی های هوشمند حدود 3 الی 5 متر است ، پس برداشت مختصات هر گوشه زمین ممکن است خطایی تا 5 متر و در جهت نامعلومی داشته باشد . به تجربه خطای محاسبه مساحت یک زمین 1000 متری با چهارگوشه که با گوشی تهیه کرده اید حدود 50 متر است ، یعنی مساحتی که به دست میارید ممکن است 50 متر کمتر یا 50 متر بیشتر از مساحت واقعی زمین باشد . یعنی حدود 5 درصد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 1 =